Tri G(ene)RÁCIE na výlete: Lúčky a Liptovský Trnovec

Mám tu článok z minulej soboty, tak si ho užite 🙂

Občas mám pocit, že potrebujem niekam vypadnúť, niekam ďaleko od tej spleti “každodenného života”. Taký malý útek od všetkého, veď to všetci poznáme. Často sa mi však stáva, že nie je kam utiecť. Stredomorský vánok je ďaleko, Filipíny ešte ďalej, a vlastne na žiadne dobrodružstvo nie je čas. Vlastne je naň presne asi tak jeden deň. Ale… aj s tým sa dá predsa kalkulovať. Znovu sa mi pred očami vynorí veta, ktorá nám toho vždy veľa pripomenie… “MÁME, ČO MÁME”, a tak prijímam svoje momentálne možnosti a vyrážam s Mami a Léri za malým sobotným dobrodrúžom, ktoré bolo v tej chvíli lepšie ako moje prvé predstavy o palmách na pláži. Pretože bolo nezabudnuteľné. Pretože bolo NAŠE.

Milujem cestovanie, a to myslím aj to také presúvanie sa z jedného bodu do druhého, kedy môžem len sedieť a pozerať sa na konečne-slnkom-ožiarenú krajinu a meditovať pri starkiných detektívnych príbehoch skutočného života, ktoré si zas užíva ona zo zadného sedadla. Mami má zas rada hudbu za volantom a tak trošku pridá volume a všetky tri si užívame jazdu po svojom a zároveň spolu.

dscn9987

V kúpeľnej dedinke Lúčky je našou prvou zastávkou ako inak vodopád.. nádherný a za každým iný. Tentokrát ho vidím v zlatistých farbách mrazivého februáru, ktorý nám pripomenie, že tu ešte stále vládne zima. Berieme ho za slovo a ideme sa zohriať do kúpeľnej kaviarne, na to miesto “kde vždy” – s tým najlepším výhľadom a “ako vždy” – s našou vtipnou konverzáciou.

dscn9948dscn9956

Tu ale náš malý výlet nekončí. Ku správnemu dňu patrí aj spontánnosť a tak zrazu sedíme v aute a nevieme kam máme namierené. Vo chvíli, keď Mami s Léri spomínajú ako sa kedysi obliekala Mara Bé a že sa v henom dome niekto obesil na radiátore (?!), parkujeme auto v Liptovskom Trnovci.

dscn0060

Prechádzka v starom zamrznutom prístave, pri západe slnka, s ženami môjho života… Čo viac si priať?

dscn0049

dscn0017

dscn0038

dscn0030dscn0033

dscn0028dscn0036

Keď si predstavím, o aké zážitky by som prišla, kebyže som dnešný deň strávila napr. na tých Filipínach (čisto hypoteticky), neľutujem. Neľutujem, že som objavovala nové miesta “tu doma”, že som venovala svoj čas mojej Mami a Léri, že som ostala…

Nezabúdajte… Máme, co máme. A je toho viac, ako si myslíme!

 

 

2 Replies to “Tri G(ene)RÁCIE na výlete: Lúčky a Liptovský Trnovec”

  1. Spätné upozornenie: Môj rok 2017 – Days & Joys

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s