Naša milovaná Brela a najkrajšia pláž Európy?

Stále spomínam na naše obľúbené miesto v Chorvátsku. My osobne nevyhľadávame tie “populárne letoviská”, kde sa to všade hemží ľuďmi a človek si ťažko nájde miestečko na pláži. Sme radšej za kľudnejšie miesta, kde máme možnosť vychutnať si miestnu atmosféru. A práve takým je Brela, malé mestečko na makarskej riviére obklopené pohorím Biokovo, píniovými lesmi a z druhej strany nádhernou pobrežnou promenádou a krištáľovo čistým morom.

DSCN0985

Obec sa nachádza na svahu a my sme si vybrali ubytovanie skoro až na samom vrchu, takže cesta k pláži bola o to zaujímavejšia. Každý deň sme sedávali na balkóne s vyloženými nohami a s miskou žltého melónu a užívali si výhľad na celé mestečko a more.

DSCN1569

Dole je malý prístav a dlhá promenáda pri pobreží pod sklonenými borovicami, na plážach mnoho krásnych skál.. Je tu hlavná dlhšia pláž, ale sú tu aj malé plážičky medzi skalami s príjemným súkromím. Promenáda vedie aj do vedľajšej Bašky Vody, takže bolo skvelé, že keď sa nám zažiadalo trochu toho turistického vzruchu, dostali sme sa tam aj pešo v rámci večernej prechádzky.

DSCN1028

Malou prechádzkou napravo od prístavu sme sa dostali na pláž Punta Rata, ktorá bola napr. zaradená časopisom Forbes medzi 10 najkrajších pláží sveta, bola tiež označená za najkrajšiu pláž Európy a je držiteľom Modrej vlajky. Symbolom pláže je skala s borovicami, ktorá sa kedysi dávno odtrhla z pohoria a spadla do mora. Okrem dlhej pláže sa tu dajú nájsť aj malé zátoky a plážičky a jedna z nich bola úplne prázdna a tak sme mali takýto luxus len pre seba.

DSCN1041

DSCN1049

DSCN1064

DSCN1227

A pre toto všetko tak rada spomínam na Brelu 🙂

8 Replies to “Naša milovaná Brela a najkrajšia pláž Európy?”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: