Baška Voda, Makarska, Podgora

Baška Voda

Na našej dovolenke sme boli ubytovaní v Brele, ktorá je vzdialená od Bašky Vody asi tak 20 min pešou prechádzkou popri mori. Je tu viac atrakcií, obchodov, suvenírov ale aj ľudí, takže na oživenie pobytu a pár nákupov nám to stačilo.

DSCN1001DSCN1005DSCN1020

A pozor na prímorský vánok! 😉

DSCN1006

V Baške Vode sa mi naozaj páčil prístav s krásnymi jachtami a je tiež fajn tu večer posedieť na drinku. Alebo ak chcete trochu žiť, je to určite živšie miesto ako Brela.

DSCN1325

Makarska

Makarska bola pre mňa sklamanie. Prístav a mestečko je síce pekné, ale žiadny oddych na pláži sa tu nekonal. Na to, že sme tu ani neboli v hlavnej sezóne, tu bolo tak veľa ľudí, že sme mali problém si nájsť vôbec miesto, a tiež som mala občas problém odplávať si aspoň nejakú “dĺžku” v mori. Je tu dosť cítiť cestovný ruch, takže sa tu dá najesť prakticky všade a aj pri suveníroch je možno viac z čoho vyberať. To sa práve niekomu môže páčiť viac, je to len otázka voľby a priorít, ale za mňa nie.

DSCN1271DSCN1270

Podgora

Podgora bolo najjužnejšie miesto v Chorvátsku, kam sme sa dostali. Je to menšie mestečko a možno aj preto krásne. Je tu nádherná ulica s obchodmi a reštauráciami, pláže nie sú tak preľudnené takže sa tu dá aj oddýchnuť, no zas nie tak malebné ako v Brele. K celkovému dojmu ale prihráva veľmi príjemná atmosféra.

DSCN1398DSCN1400DSCN1411

Trochu sme ľutovali, že sme nestihli aj Dubrovnik, ale nakoniec je vždy lepšie cestovať s kľudom a radšej si skutočne vychutnať atmosféru miest, ako sa niekam ponáhľať. Takže Dubrovnik možno nabudúce, pretože je vraj must-see!

2 Replies to “Baška Voda, Makarska, Podgora”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: