Jozef Karika: Trhlina

“… neovládateľná túžba po logike a racionalite je občas tým najväčším šialenstvom.”

Včera večer som dočítala túto knihu a chvíľami som ľutovala, že som ju bratovi vybrala na Vianoce a že mi ju doporučil. Bolo to desivé! Momenty, keď som sa včera bála prejsť cez tmavú chodbu už mám dúfam za sebou, a vo mne ostal už len celkový dojem z knihy – je úžasná a geniálna!

Bála som sa, že sa nebudem báť, ale nebojte, bála som sa!

Po pravde som si pri kúpe tejto knihy nebola úplne istá, či práve horor od slovenského autora bude dostatočne dobrý. Predsalen som vyrástla na množstve kníh od Stephena Kinga – amerického kráľa hororu, ale teraz môžem povedať, že “náš” Karika sa mu v mojich očiach s prehľadom vyrovnáva.

DSCN1101Už po prvých stránkach som bola maximálne strhnutá do deja a na druhý deň som knihu nedokázala odložiť a čítala som takmer celý deň. A to sa mi už dlho nestalo. Páči sa mi mysteriózna atmosféra, že autor nám dáva možnosť rozhodnúť sa, čomu chceme veriť, a to akým štýlom je kniha napísaná, je pre mňa už niečo geniálne!

A o čom to celé je?

Pozadím deja sú záhadné zmiznutia ľudí v pohorí Tribeč, ktoré sú zaznamenávané už viac ako 70 rokov. Autor v knihe reprodukuje desivý príbeh človeka, ktorý sa osobne stretol s Tribečom. Ale najlepšie sa to aj tak dozviete od samotného autora:

Na konci knihy som však prestala riešiť čo môže byť pravda a čo iba legenda, a bolo mi zrazu jedno, aj keby si to autor vlastne celé vymyslel cestou vo vlaku.

Tá záhada je totiž trochu väčšia ako jedno slovenské pohorie. Je možno práve tak veľká ako ľudská myseľ…

3 Replies to “Jozef Karika: Trhlina”

  1. Dívam sa na video s Jozefom Karikom a po cvíli si uvedomujem známe pozadie: Ružomberok, vpravo Mních a vľavo moja milovaná Čebrať a pod ňou Likavský hrad s rozostavanou dialnicou. Aký je ten svet malý.

    Ocik

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s