Rande v Bojnickej ZOO

Včera bol prvý máj, ale oveľa podstatnejšia informácia pre mňa bola tá, že je konečne slnečný jarný deň. Slnko nás doslova vyháňalo vonku a my sme sa úplne neplánovane rozhodli ísť niekam na výlet. Okamžite sme sa zhodli na tom, že je čas ísť do Bojníc.

DSCN1239

Bojnice sú dvojtvárne. Ich dominantou je najromantickejší zámok na Slovensku, ale na druhej strane mestečko zo svojich ťahákov naplno ťaží a nie vždy si užívam tento turistický priemysel, ktorý číha na každom kroku. Tentokrát ale možno zavážilo nádherné slnečné počasie, rozkvitnuté čerešne, a možno aj ten pocit, že máme voľný pondelok a ja si ho nenechám ničím pokaziť. A vďaka tejto príjemnej kombinácii som si užila Bojnice presne také, aké sú. Jednoducho romantické.

DSCN1241DSCN1251

Romantika asi znamená pre každého niečo iné, niečo vlastné… pre nás je romantika hlavne o spontánnosti. Často vnímam veci skôr z nadhľadu a hocijakú chvíľku viem prekaziť vtipnou hláškou, ktorú ani sama nečakám, ale niekedy si zas užívame uhol pohľadu cez ružové okuliare. Možno vtedy, keď si potrebujeme trochu oddýchnuť od všednosti bežných dní a pozerať sa na svet inak, s väčšou ľahkosťou. Ako na našom rande v zologickej…

DSCN1338DSCN1289

DSCN1329DSCN1362DSCN1371

Byť trochu romantickými je stále dovolené. Aj keď to často vyzerá, že dnešný svet nás potrebuje vidieť stále silných, nezabúdajme dámy (aj páni), že jemnosť nie je slabosť. Práve naopak. Svet potrebuje viac romantikov!

DSCN1381

Ak ste ešte v Bojniciach náhodou neboli, určite si pozrite aj viac ako 700-ročnú Lipu Kráľa Mateja pred bránou do hradu. Je nádherná!

DSCN1374

DSCN1383DSCN1386DSCN1404

Užívajte si májové dni.. spontánne a po svojom 🙂

3 Replies to “Rande v Bojnickej ZOO”

  1. Spätné upozornenie: Môj rok 2017 – Days & Joys

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s