Spomienky na Trogir: Neľutujte peniaze na zážitky

Dnes som chcela písať o chorvátskom mestečku Trogir, ale nie preto, že by som mala pre vás zaujímavé cestovateľské informácie. Jednoducho preto, že sa mi chce zaspomínať. Na letné dni plné slaného morského vzduchu, slnka, ktoré doslova cítite na opálenej pokožke, príjemného chladu uprostred kamenných uličiek, a neskutočnej pohody, ktorá akurát dnes nie je zrovna mojou realitou. Pretože dnes bol “deň blbec”.

DSCN1701

Všetci to poznáme, občas narazíme aj na také dni, alebo povedzme si na rovinu – na “takých ľudí”. Ale na to je tu čokoláda, a hneď potom zas tie dni, ktoré sa oplatí vyhrabať kdesi z tej minulosti a prežiť si tú pohodu znova. A to je asi jediné hrabanie v minulosti, ktoré je povolené. V tých slnečných, pohodových, šťastných dňoch, ktoré nás znova vedia nakopnúť a nabiť energiou. A preto dnes spomínam na Trogir…

DSCN1697

Možno už chápete kam mierim…

Investícia do cestovania je večná.

V Trogire sme boli už pred piatimi rokmi, bola som študentka, takže som samozrejme dosť riešila svoje výdavky pri každom kroku na dovolenke. Premýšľala som, či naozaj ísť ešte do ďalšieho mestečka a či mi tie peniaze na všetky výletné výdavky nebudú v ďalších mesiacoch či rokoch chýbať?

Pravda je taká, že po piatich rokoch si nebudete pamätať, koľko vás stál benzín na tie tri výlety navyše, ani parkovanie v krásnych historických mestečkách, ani vstupenky, prenájom loďky či príplatok za krajší výhľad z balkóna. Dokonca si nebudete pamätať koľko vlastne stála tá pokuta za parkovanie. Po piatich rokoch si budete pamätať len to, čo ste vtedy prežili. A keď nám potom život tú zrážku s blbcom predsalen prinesie, vtedy si môžte vytiahnuť svoj album a v duchu sa preniesť tam, kde vám bolo vtedy dobre. A viete, že to pomáha viac ako tá čokoláda? Preto si dajte na cestovaní záležať a plňte si svoje sny. Neľutujte peniaze na zážitky, pretože často nestoja tak veľa, ako by sa mohlo zdať. Veď splnené sny máme na celý život.

DSCN1706DSCN1716DSCN1713

A nezabúdajte…

Cestovaním sme stokrát živí!

 

2 Replies to “Spomienky na Trogir: Neľutujte peniaze na zážitky”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: