Lanovkou na Monte Baldo a neskutočné výhľady

Vraví sa, že kto nebol na Monte Baldo, nebol na jazere Garda, a tak sme rozhodne tento zážitok nemohli vynechať. Už teraz vám poviem, že tie výhľady naozaj stoja za to, no treba sa pripraviť na celkom dlhé čakanie.

Na Monte Baldo sa dá dostať lanovkou z mestečka Malcesine, a je označovaná za jednu z najlepších v Európe. Kabínka lanovky má kapacitu 30 osôb a je rotačná, takže vidíte postupne na všetky strany. Trasa je dvojstupňová, najprv sa vystupuje asi v polke na stanici San Michele a potom sa dá pokračovať až na vrchol vo výške 2218 m.n.m.

DSCN0262

V Malcesine sme zaparkovali v podzemných garážach budovy lanovky asi okolo obeda a postavili sme sa do radu na lístky. Čakali sme len 10 min a v duchu som sa zasmiala, čo to písali všade o dlhých radách?! Od pokladní sme sa vybrali smerom k lanovke, prešli sme cez jednu chodbu a tam sme narazili na koniec ďalšej rady. Vtedy mi došlo, že toto je tá skutočná rada na lanovku a doslova sa mi zahmlilo pred očami z toho množstva ľudí. Na prízemí stáli ľudia v organizovanom esíčku ako na letisku a tá rada pokračovala asi ďalšími dvoma poschodiami. Už si nespomínam presne ako dlho sme čakali, ale asi po hodine státia v rade som sa dostala do hroznej krízy, kedy som bola ochotná otočiť sa na päte a vzdať to. Zadržal ma iba môj chlap, ktorý akurát oplýval nezvyčajnou trpezlivosťou, za čo mu môžem byť teraz hrozne vďačná. Stálo to za to čakanie. Samotná cesta lanovkou bola pre mňa… iba v pohode. Čo ma ale dostalo bol až samotný výhľad.

Tip: určite odporúčam prísť skoro ráno na otváraciu hodinu, aby ste sa ako tak vyhli neskutočným radám počas letnej sezóny. Inak vám to môže trvať aj 3 hodiny, kým sa dostanete až na vrchol. Hore treba rátať s vetrom a s rozdielom teploty aj -10C, takže sa treba lepšie obliecť. 

DSCN0384

Horu Monte Baldo milujú aj cyklisti pre množstvo horských cyklotrás, dokonca sa môžte odviezť aj lanovkou, ale iba po San Michele. My sme sa rozhodli len pre malú prechádzku po hrebeni, odkiaľ sú nádherné výhľady na nezaplatenie. Stále sme si užívali pohľady na hladinu jazera a nádherné horské končiare. Neskutočnú scenériu nám ešte dokresľovalo stádo oviec, horská chata s lehátkami a dokonca aj lamy v ohrade.

DSCN0292DSCN0295DSCN0288DSCN0306DSCN0312DSCN0319DSCN0323 (2)DSCN0344DSCN0362DSCN0365

Aktuálne ceny lanovky môžete sledovať na stránke funiviedelbaldo.it

Nabudúce napíšem o mestečku Malcesine aj o tých neznámejších čarovných mestečkách na jazere.

Pozdravujem mojich čitateľov a pripomínam, že s príchodom jari začína aj čas na plánovanie dovolenky 🙂 Kam sa chystáte?

3 Replies to “Lanovkou na Monte Baldo a neskutočné výhľady”

  1. pekny clanok, este by som spomenul inu moznost, namiesto lanovky si to vysliapat. clovek spravi nieco pre svoje telo a pri tych maximalnych cakaniach moze cesta tam trvat dokonca menej ako cakanie na lanovku. v kazdom pripade pri vacsich teplach a tom prevyseni je to zabijak.

    Páči sa mi

    1. Určite.. vyjsť si to po vlastných je ešte lepší level, alebo na bicykli, a ako vravíš, najlepšie v mimosezóne keď nie sú také horúčavy.. my sme mali vtedy na jazere len 3 dni, tak sme nechceli strácať čas, no nakoniec sme ho strácali v rade na lanovku 🙂 preto treba ísť aspoň skoro ráno.

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s