3 tipy na upršaný deň v Bratislave

My sme si nedávno zažili mrazivý deň v Bratislave ale rozhodne nám ho nič nepokazilo. Preto píšem o 3 skvelých tipoch čo robiť v hlavnom meste keď prší alebo je škaredo, čo je ale vo veľkomeste jednoduchá otázka. Je tu samozrejme milión možností oproti nášmu malomestu a presne to si vo veľkomestách vždy užívam.

Galéria Multium

Multium je zrkadlová galéria so 6 miestnosťami, ktoré sa krásne pohrávajú hlavne s našimi zmyslami a ilúziou nekonečna. Tú som si užila najviac v miestnosti s nekonečnými kartotékami, kde sa mi naozaj zatočila hlava a hlavne na čo som sa najviac tešila… tmavá miestnosť s malými svetielkami mi pripomínala obľúbené sci-fi filmy, no tu by som sa najradšej rozbehla do priestoru a užívala si “nekonečný vesmír”.

DSCN4323DSCN4344

Povedala by som, že prehliadka zaberie tak pol hodinku a ja osobne som si to vážne užívala, aj keď človek po tomto nemá dosť a chcel by viac a viac miestností, a ako som už spomínala, najradšej sa po nich poprechádzať. Táto galéria ale spĺňa všetko čo sa od nej očakáva a aspoň nám ostal čas aj na ďalšie zážitky.

Odporúčam si vstup vopred rezervovať, inak sa môže stať, že si budete musieť počkať.

Rezervácie: http://www.multium.sk/rezervacia

Adresa: Zámocká 26, Bratislava (blízko hradu).

Mačkafé

Škaredý alebo studený deň je ako stvorený na nejaké to povaľačstvo v kaviarni, kde sa schováte pred zimou a zároveň si dobre oddýchnete. My sme si vybrali mačaciu kaviareň kúsok vyššie od galérie Multium a bola to moja premiéra. Projekt je úžasný, pretože pomáha mačkám v núdzi a zároveň vytvára prostredie pre ľudí, ktoré ich “spomalí” v tejto uponáhľanej dobe. Za mňa hovorím – podarilo sa! Kaviarnička bola pekná útulná, a teda na to, že som “psí človek”, mačky boli sympatické. Jedna sa pri mne schúlila do klbka a dokonca sa dala aj hladkať, čo bola zas pre mňa príjemná terapia. Dajte si ale pozor, ak si objednáte niečo s pekne našľahaným mliečkom 😉

DSCN4308 (2)

Kontakt: www.mackafe.sk

Adresa: Zámocká 7327/24, Bratislava

Motokáry Max 60

Ešte by to chcelo trochu akcie, takže sme vybrali jazdu na elektrických motokárach s veľkou výhodou, že nemajú emisie CO2. Zo slov môjho chlapa bola jazda perfektná, no treba rátať s tým, že pri prvej jazde ešte nemáte motokáru na plný výkon. Ten je k dispozícii po splnení časového limitu. Pri hale je aj vonkajšia trať, na ktorej sa jazdí sezónne od 13°C.

Ja osobne jazdu hodnotiť nemôžem, ale palacinky boli výborné! Aj keď boli v tom momente vraj posledné, takže prísť trochu neskôr, neručím za seba 😀 Výhoda je, že priamo pri dráhe je aj bar, pizzeria a sedačky, kde môžte pohodlne čakať a zároveň sledovať trať.

DSCN4376DSCN4373

Samotné jazdy sa rezervovať nedajú, ale je dobré sledovať na stránke, či náhodou nie je trať obsadená pre skupiny.

Kontakt: www.motokary.sk

Adresa: Vajnorská 127/A, Bratislava

Toto boli moje 3 tipy na zaujímavý deň v Bratislave, keď zrovna nie je dobré počasie. Ak máte svoje obľúbené bratislavské miesta, môžte ich napísať do komentára, nech sa inšpirujeme na budúci výlet. Majte sa krásne 🙂

2 Replies to “3 tipy na upršaný deň v Bratislave”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: