Tipy pre “nelyžiarov” čo sa oplatí na Štrbskom Plese za 24 hodín

Predminulý víkend nás celkom prekvapilo konečne pekné počasie a tak sme to nechceli len tak premrhať doma na gauči. Napadlo nás, že už dlho sme neboli v Tatrách a pritom ich máme tak blízko. Keďže nie sme žiadny lyžiari, nemáme veľa príležitostí užiť si krásnu rozprávkovú zimu, a o to viac sme sa tešili z tej rozprávky na Štrbskom plese, ktorá sa už pomaly roztápala do krajšej jari. No a keďže teda nelyžujeme, mám pre vás pár samozrejmých tipov, čo robiť na Štrbskom cez víkend.

Okolo plesa

Prechádzka okolo plesa je jednoducho to prvé, čo podnikneme hneď po ubytovaní. Tentokrát sme stihli obidve, dennú aj nočnú, každá s inou atmosférou. Aj keď.. neviem sa dočkať aj tej letnej atmosféry, kedy vidno aj hladinu plesa 🙂

DSCN4481DSCN4410 (2)DSCN4425 (2)

Kramárnice

Tentokrát sme nevynechali ani typické trhy so všetkým možným, ako by povedala starká – “kramárnice”. Zoženiete tu oplátky, medovinku, hrejivé rukavice, a musím naozaj pochváliť nádherné plyšové zvieratká! Samozrejme sa tu môžte aj občerstviť, napr. typickým “Štrbským pressom” alebo aj niečím hrejivejším…

Štrbské presso

“Ku Fisu a späť”

Ďalšou tradičnou prechádzkou je chodník od parkoviska ku hotelu Fis pri zjazdovkách a športovom centre. Odtiaľto sú vždy nádherné výhľady na tatranské končiare a je to trochu taký “tatranský václavák”, kde sa chodievajú ľudia tradične poprechádzať a nadýchať horského vzduchu.

DSCN4475

Jazierka lásky

Jazierka lásky sme tento rok vynechali, ale nehľadajte v tom žiadny iný význam ako nedostatok času 😀 pred 6 rokmi sme mali času dosť, takže vám tu pridám fotky aj z tohto miesta. Je to dobrý tip na veľmi krásne a hlavne pokojné miesto, trochu mimo rušného centra a hlavne je to kúsok za rohom..

CIMG1952CIMG1958

Horské slnko na lehátku

Tento rok sme sa namiesto prechádzky na Jazierka lásky vyvalili na lehátko. Teda bol to môj nápad, o ktorom som tajne snívala. Priamo na okraji plesa je malý bufetík, kde si môžte dať aj niečo na zahriatie a konečne nasávať aj horské slniečko priamo na lehátku.

Coffee time v Kempinski

Coffee time sme si užili v luxusnej oáze pokoja. Grand hotel Kempinski je naozaj vysoká úroveň a tú pocítite okamžite pri vstupe. Je to nádherná budova, ktorá mi zvonka pripomína typickú horskú atmosféru Štrbského plesa a zvnútra takisto. Kávička stála za to 🙂

DSCN4394 (2)DSCN4493DSCN4495 (2)DSCN4497 (2)DSCN4419.JPG

Wellness v hoteli Toliar

Pár wellness centier už sme vyskúšali ale to v “našom” hoteli Toliar nás prekvapilo. Veľmi príjemne. Konečne niečo, kde majú aj jemnejšie sauny okolo 40-45 stupňov. A také tu boli rovno tri –  2 inhalačné bylinkové a dokonca soľná, výborná na dýchacie cesty. A relaxačná miestnosť s nočnou oblohou, alebo výrivka, v ktorej sa nenudím. Jednoznačne odporúčam a do wellness môžu prísť aj neubytovaní hostia.

Kde sa najesť?

Náš osvedčený tip je jednoznačne hotel Toliar, kde sme boli aj ubytovaní. Je asi len 5 min od Štrbského plesa a jedlo je tu naozaj výborné za rozumné ceny.

DSCN4452

+ Dechtáre na Liptovskej Mare

A posledný tip už nie je síce v Tatrách ale po ceste domov (ak idete smer ZA). Na diaľnici sa vždy zastavíme najesť na salaši Dechtáre, kde varia vynikajúcu slovenskú kuchyňu a nikdy nechýba prechádzka po móle s výhľadom na Liptovskú Maru a Tatry.

DSCN4505 (2)DSCN4504 (2)

Rozlúčku so zimou máme za sebou a teraz už by sme radi privítali skutočnú jar. Aj vy sa už tešíte? 🙂

One Reply to “Tipy pre “nelyžiarov” čo sa oplatí na Štrbskom Plese za 24 hodín”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: