Skúsme žiť ako v citrónovom mestečku

Na jazere Garda sme chceli vidieť aj druhú stranu jazera, a tak sme si spravili výlet do citrónového mestečka Limone sul Garda. Mestečko a jeho okolie je preslávené pestovaním citrónov – a presne tu by som mohla článok ukončiť, pretože už nič viac o ňom neviem. Ale na tom predsa nezáleží… aj tak nepíšem cestopisy kvôli zemepisným informáciám, tie už si môžme nájsť kdekoľvek. Píšem cestopisy kvôli okamihom, ktoré chcem zachytiť, kvôli pocitom, ktoré chcem privolať aj po čase, kvôli životu…

“Ať jsi v pruvodcích píší co chtějí, to, jak člověk nějaké místo vnímá, závisí výhradně na čichu a instinktu.”

A tak keď si teraz pozerám fotky z Limone, spomenula som si aká som tu bola. Neviem či povedať zrovna “šťastná”, asi nie v tom zmysle, keď si uvedomujete nejakú šťastnú eufóriu. Ja som si neuvedomovala nič a pritom som cítila len pokoj. Všetko v tej chvíli dávalo zmysel a tak som nemusela nad ničím rozmýšľať. Celý svoj život som mala pohromade. Všetko som mala pri sebe… jednu malú kabelku z Benátok a jedny staré žabky. Spriaznenú dušu vedľa seba a život. Nič viac som nepotrebovala. Nenapadlo ma, čo bude zajtra a nevedela som ani koľko je hodín. Nenáhlila som sa, možno aj preto, že počas siesty sa tu nenáhli nikto. Ani aby vám dali niečo najesť. A dokonca som vtedy nemala ani túžbu vidieť celý svet. V tej chvíli mi stačilo byť na tomto jedinom mieste.

DSCN2754 (3)

“Nejde o cíl, ale o schopnost být na cestě. Je to prostě bezstarostní jízda někam, kde vás nikdo nezná, nechápe a nestará se o všechny trampoty, které vás tíží a kvuli kterým si připadáte jako veverka v kleci…”

Veľmi rada spomínam na Limone aj keď sme tam strávili len pár hodín. Pretože už vtedy som si uvedomila, ako je dôležité doniesť si tieto pocity aj domov. Do rušnej reality, kde sa nám takéto pocity často niekam postrácajú. Do dní, kedy sa náhlime do práce, v ktorej trávime toľko času, zarábame na život a na niekoho iného. Tieto fotky mi znova pripomenuli, že život nie je len o tom, a budem sa snažiť spomenúť si na to aj častejšie.

DSCN2740DSCN2741 (2)DSCN2747 (2)DSCN2742 (2)DSCN2752 (2)

Pretože život je sloboda 🙂

One Reply to “Skúsme žiť ako v citrónovom mestečku”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: