Vodopád Varone a Lago di Tenno

Konečne som sa zas dostala k písaniu a musím povedať, že mi to strašne chýbalo. Ale dnes len takto narýchlo.. Naposledy som pri článkoch z Talianska písala o jazere Garda, no a ešte mám tip na jeden výletík v tejto oblasti.

Na severe jazera pár km od mestečka Riva del Garda sme sa boli pozrieť na vodopád Varone. Vodopád pochádza z rozpadu ľadovca ešte z pradávnych dôb a je výnimočný aj kaňonom v skalách. Na vodopád sa dá pozrieť z viacerých úrovní a trasa k vodopádu vedie aj cez peknú botanickú záhradu. Najkrajší pohľad je samozrejme z vnútra kaňonu, no treba si doniesť aj nejaký pršiplášť, aby ste nezmokli. Prechádzka nie je nejaká dlhá, takže sme tu nestrávili veľa času, ale takýto kaňon som videla prvýkrát a určite to stálo za to.

DSCN2697DSCN2659

Osviežení z vodopádu sme pokračovali ešte ďalej na sever, kde sme sa chceli pozrieť na maličké jazero Lago di Tenno.

DSCN2703

Je tu veľké parkovisko, no napriek tomu sme mali celkom problém zaparkovať. Už keď sme prichádzali k jazeru, videla som pomedzi stromy presvitať neskutočnú modrozelenú farbu hladiny. Pripomínalo mi to farbu na Plitvických jazerách a celkom ma to prekvapilo, pretože sme boli zvyknutí z Gardy na “normálnejšie” odtiene. Našli sme si miestečko hneď pri brehu a bola tu taká typická prázdninová atmosféra. Ľudia, deti, slnečníky… ale! Voda je fakt ľadová, takže sme sa tu príliš neokúpali, no tie pohľady sú na nezaplatenie… nádhera!

DSCN2706DSCN2708DSCN2724DSCN2731DSCN2726

One Reply to “Vodopád Varone a Lago di Tenno”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: