Verona, “mesto lásky”. Alebo žeby nie?

Keďže sme mali na Lago di Garda konečne viac času, spravili sme si výlet aj do Verony, ktorá je od Torri del Benaco vzdialená 45 minút. Verona je hlavne preslávená ako “mesto lásky”, kvôli Rómeovi a Júlii. Mnoho ľudí z celého sveta sa tu chodí pozrieť na “ten balkón” a nalepiť si na stenu odkaz lásky.

DSCN2791 (2)

Legendárnu budovu s ešte legendárnejším balkónom sme našli veľmi ľahko, keďže sa tu zlieval dav ľudí cez celé mesto. V skutočnosti sú postavy vymyslené, no o to viac ma fascinuje ako sa z “niečoho” môže stať obrovský turistický produkt.

Nádvorie je celkom maličké, takže tu bola doslova hlava na hlave, možno daň za letnú sezónu, takže keď už, odporúčam aspoň prísť skoro ráno alebo neskôr večer. Hneď vpravo je vchod do špeciálneho múzea v budove Casa di Giulietta, kde si môžte vyjsť aj na slávny balkón a odfotiť sa tam, len musíte mať zaplatené vstupné asi 6€. V skutočnosti na mňa balkónik pôsobil celkom vtipne, keďže sa tu dámy striedali asi každých 5 sekúnd a pritom stihli pózovať, a ja som mala celkom problém odfotiť si balkón prázdny, ale – podarilo sa. Takisto tu bola dlhá rada na foto so sochou Júlie, konkrétne s rukou na jej prse – vraj pre šťastie. No a tá slávna stena, kde sa pomocou žuvačiek lepia zamilované lístočky, pôsobila dosť špinavo, takže za mňa žiadna romantika, ako asi každé turistické lákadlo.

DSCN2825

Aby som však nebola úplne negatívna, odporúčam vám oveľa kľudnejšie miesto a s najlepším výhľadom. Vstúpte vľavo do obchodíku s tradičným vyšívaním na textil, a konkrétne na druhom poschodí vás nechajú pokochať sa z okienka na to malé šialenstvo na dvore, a ešte aj zadarmo. Odtiaľto sa mi to zdalo už krajšie a vlastne ma tam prešiel aj ten nepríjemný pocit, ktorý som mala tam dole.

DSCN2826 (2)DSCN2831 (2)

Takže áno alebo nie?

Ak ste vo Verone, určite sa tu choďte pozrieť. Ale radšej nič neočakávajte. Nakoniec, možno tu skutočne pocítite aj romantiku, ak sa tu ocitnete v správnom čase a so správnym človekom, no také chvíle prichádzajú aj tak spontánne a z mojich skúseností väčšinou na úplne iných miestach ako tieto turistické. Takže “mesto lásky” môže byť pre vás kdekoľvek, je to naozaj jedno 🙂

DSCN2794 (2)

Vo Verone na Piazza Bra sa nachádza aj rímsky amfiteáter – Arena di Verona – a práve ten ma naozaj uchvátil. Bol postavený v 1. storočí a patrí medzi najzachovalejšie. Ešte dodnes sa tu konajú rôzne koncerty a zažiť tu operu musí byť neskutočný zážitok.

DSCN2811 (2)DSCN2810DSCN2790

Inak jeden zážitok z Piazza Bra.. dajte si pozor na zlodejov! Ja som akurát stretla zlodejku tu na námestí pri vchode do verejných wc. Ako som čakala, všimla som si ženu, ktorá sa tvárila, že tiež na niekoho čaká, dokonca jedla nejakú žemľu, no akosi periférne som zbadala, že sa začala okolo mňa točiť, pozrela som jej priamo do očí a neuhla som pohľadom, na čo sa ihneď odplížila do davu a pritom si niečo dávala do vrecka. Asi ju musela zaujať moja kabelka na tenučkom ramienku, ktorá sa dá doslova skvele odstrihnúť. To bolo na začiatku nášho výletu a zhodou okolností sme sa tu zastavili aj po pár hodinách pri odchode, no a bola tu znova tá istá žena, znova ako čakajúca turistka… takže majte oči na stopkách, všade.

No a znova moje obľúbené fotky z blúdenia po uličkách mesta…

DSCN2803 (2)DSCN2796DSCN2797DSCN2800 (3)DSCN2835 (2)DSCN2793 (3)

One Reply to “Verona, “mesto lásky”. Alebo žeby nie?”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: