Lago di Como & Bellagio

Myslím, že teraz je ideálny čas si znova zaspomínať na minulé letá, kedy sme si mohli len tak slobodne cestovať a nič neriešiť. Vlastne tu nemám ešte spomienky na talianske jazero Como, kde sme cestovali v roku 2018 a ešte ďalší rok sme si tam spravili malú prestávku.

Lago di Como bolo pre nás veľkou záhadou už predtým ako sme plánovali dovolenku. Našli sme ho vo všetkých rebríčkoch najkrajších jazier Talianska, v článkoch o obľúbených miestach svetových celebrít, no fotky, ktoré sme našli na internete nás o tom príliš nepresvedčili. Z fotiek na nás Como pôsobilo akosi príliš obyčajne a nevedela som si predstaviť, že by mohlo byť krajšie ako Lago di Garda, ktoré sme si obľúbili už letá predtým. Keďže ale vieme, že miesta nie sú len fotky, aj preto sme sa rozhodli presvedčiť sa na vlastné oči.

Lago di Como nás dostalo. Postupne. Možno nie na prvý dojem, no o to hlbšie. Nerada porovnávam, no keď už, tak by som ho opísala ako dospelejšie, pomalšie, pokojnejšie. A možno určitým spôsobom elegantnejšie. Je zvláštne takto opisovať miesto, no skutočne na mňa pôsobilo ako osobnosť. Možno duch miesta, ktorého vnímate, len keď ste tam, takže ho nenájdete v žiadnom sprievodcovi. A na žiadnej fotke, ktorú nájdete na googli.

Como je plné Talianska a zároveň je to originálne Como, ktoré inde nenájdete. Nie je to miesto na krátky výlet, je to miesto, ktoré potrebuje čas, aby ste ho spoznali. Miesto krásnej čistej prírody a scenérií, ale aj starovekých mestečiek s úzkymi uličkami a vlastnými príbehmi. A tiež miesto s typickými starými a naozaj honosnými vilkami, ktorými sú doslova posiate brehy jazera.

Bývali sme v mestečku Bellagio, čo je asi jedno z najznámejších miest na tomto jazere, no napriek tomu nebolo príliš preľudnené. Inak je to aj dobré strategické miesto, keďže je v centre jazera a je tu aj lodná stanica a kompa. Bellagio má nádherné staré uličky, kde naozaj bolo čo fotiť, takže si tu pridávam na pamiatku nejaké zábery.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: