Môj svet sú slová

Znova si sadnúť a prihovoriť sa vám. Pozastaviť svet na tento krátky okamih. Iba na chvíľku, aspoň kým toto dopíšem. Nedávno, keď som zas šla hlavou proti múru, narazila som na myšlienku, v ktorej som sa dokonale našla. A ona sa vo mne stratila. Tak ako sme stratení my v nekonečnom vesmíre. “Musím sa neustále kreatívne vyjadrovať.” To je tá myšlienka. Viete, dlho ma moja kreativita ťažila. Akoby to bol môj handicap, ktorý ma spomaľuje, bráni mi držať krok s týmto rýchlym svetom. Neustále musím niečo robiť a mať nové nápady, až je to niekedy pre mňa samu neznesiteľné. To nemôžem iba chodiť do práce, uvariť večeru a pozrieť si večer film? No, nemôžem. A keď som konečne pochopila, že v tomto sa asi ešte dosť dlhú dobu nezmením, prijala som to. Stále sa učím ako žiť s mojou tvorivou stránkou, no tentokrát sa nesnažím ju umlčať. Naopak, dávam jej priestor, napriek tomu, že nájsť si pre ňu čas je tak zúfalo ťažké. No čoraz viac si uvedomujem, že ešte zúfalejšie by bolo to všetko zahodiť.

Môj svet sú slová. Veľmi sa snažím, aby raz pristáli aj na papieri. Čierne, na bielom. Prípadne krémovom. Ale hlavne skutočnom voňavom papieri. Zatiaľ len počuť ťukanie mojej klávesnice v izbe. A v mojom srdci. Píšem a potom to úspešne schovávam. Pred svetom. Aj pred sebou. Do šuflíka, pod vankúš, do “nového priečinka” na ploche. Ale možno raz… áno, snívať som sa už naučila. No teraz je čas naučiť sa tie sny aj zhmotniť. Rozhodnúť sa, ísť, pokračovať, konať. Niečo dokončiť. A vytvoriť.

Možno aj preto sa mi podarilo dokončiť diár aj na ďalší rok. Môj vysnívaný. Lebo som prestala nad tým iba rozmýšľať a šla som znova hlavou proti múru. Je to všetko súčasť mojej kreatívnej cesty, ktorá sa prelína s tou mojou životnou. Som rada, že ste stále tu, že sledujete túto cestu a ste jej súčasťou. Verím, že diárom to nekončí, len sa to rozvíja niekam ďalej. Možno k niečomu väčšiemu a možno k ničomu. Ale aspoň som to skúsila. A stále skúšam.

“No nemohol žiť bez čohosi, čo bolo väčšie ako on sám, čo mu bolo životom – bez sily a schopnosti tvoriť.”

Irving Stone: Smäd po živote

Tak možno sa mi to predsalen podarilo. Na chvíľu zastaviť svet a nechať vás nahliadnuť do toho môjho (vesmíru). A ešte mám pre vás malý bonus, tak snáď si pri ňom trošku oddýchnete…

2 Replies to “Môj svet sú slová”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s